1# 100 Pomysłów na pracę prosty biznes samozatrudnienie zarabianie

2022-06-23

Startujemy z 100 pomysłami na pracę, prosty biznes, samozatrudnienie lub pracę dodatkową.
Całą serię podzieliliśmy na 9 tematycznych części a dziś przedstawiamy Wam jak zarobić wykorzystując tylko komputer..

1. Projektant graficzny
Nie ma chyba branży która w dzisiejszym cyfrowym świecie nie korzysta z usług grafika. Nauczenie się programu graficznego na poziomie aby ruszyć z biznesem nie powinno zająć Ci więcej niż 2miesiące. Komputer, zakup programu graficznego i świat plakatów, ulotek, kartek okolicznościowych, nadruków na koszulkach, postów, reklam czy szat graficznych to już tylko Twoja kreatywność!

2. Specjalista marketingowy w social mediach
Facebook, Instagram, Youtube, Snapchat czy Tiktok, praktycznie każda firma działa w social mediach. Tworzenie postów, moderacja komentarzy, odpisywanie klientom, analiza efektywności to już przy prowadzeniu jednej firmy może być pracą na cały etat! Dodatkowo możesz się wyspecjalizować w płatnych kampaniach reklamowych.  

3. Wystawianie aukcji, ogłoszeń  i produktów do sklepu internetowego
Kopiuj wklej kopiuj wklej załaduj zdjęcie, klik klik klik praca może i monotonna, ale w obecnych czasach nie powinieneś mieć kłopotu z znalezieniem klientów. Warto ręczne wystawianie z czasem zautomatyzować, kupując specjalistyczne programy.

4. Copywriter
Zapotrzebowanie na copywriterów jest ogromne, Przez pisanie artykułów, przemówień, opisów produktu czy np. scenariusza do filmu na Yt nie tylko zwiększysz swoją wiedzę, ale również zarobisz dobre pieniądze. My u dobrego copywritera za kartkę A4 zapłaciliśmy 400 zł netto

5. Wypełnianie ankiet online
Nie zarobisz na tym kokosów, ale poświęcając godzinę dziennie jesteś w stanie podreperować swój domowy budżet, będzie na rosnącą cenę kredytu.

6. Projektowanie prezentacji lub katalogów dla firm
Co tu dużo pisać, Power point i do dzieła !!!

7. Montaż filmów
W dobie Internetu zapotrzebowanie na treści audiowizualne jest ogromne. Nie chodzi tu tylko o montaż pełnometrażowych filmów ale i reklam, krótkich filmików na YouTube, obróbka filmu z wesela, wakacji czy firmowego wyjazdu integracyjnego. Innym pomysłem jest wyspecjalizowanie firmy w wykonywanie tylko napisów do filmów, co jest mega banalnie proste!

8. Usługi SEO
Warto obecnie zwrócić uwagę na tą branżę, a świat internetowego SEO nie jest taki trudny jak mogłoby się wydawać. Zapotrzebowanie jest ogromne, a w przyszłych latach damy sobie rękę uciąć że wzrośnie.

9. Kupuj i sprzedawaj domeny
Tak zwany domaining. Domen i kombinacji liter z końcówką .pl nie przybywa.. Uwierz mi śledząc trendy w Internecie i sprawdzając dostępność nazw domen możesz w dziesiątkę.. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy ale dobra nazwa domeny, potrafi zaoszczędzić firmie tysiące złoty na pozycjonowaniu strony

10. Programy afiliacyjne
Czyli same polecanie usług bądź produktów. Jest ich mnóstwo i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zorientuj się w temacie. Może to być też fajnym dodatkiem do już prowadzonej działalności lub pracy

11. Pisanie postów na forach
Opinie w Internecie to ważna rzecz, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile jest kupionych. Obejrzyj film Hejter na Netfliksie zrozumiesz na czym polega ten biznes, ale nie idź w ten kontent!  

12. ExpertSender
Wyspecjalizowana branża marketingu internetowego polegająca po prostu na reklamie przez maila. Twoją inwestycją będzie zakup i nauka programów mailingu
Podsumowując tylko komputer plus oczywiście Twoja wiedza daje Ci ogromne możliwości.. a ze względu na jego małe gabaryty masz możliwość pracowania z dowolnego miejsca na świecie, co jest przeogromnym ogromnym plusem.
W następnym artykule podamy Wam 8 pomysłów z branży edukacyjnej, szkoleniowej naukowej.. Zwał jak zwał..

A dziś kończymy standardowo cytatem, tym razem  amerykańskiego wynalazcy polskiego pochodzenia
Stephena Gary’ego Wozniaka:
"Nigdy nie ufaj komputerowi, którego nie możesz wyrzucić przez okno”
No i oczywiście #starajsieopracepl


Spis artykułów 100 pomysłów na pracę prosty biznes samozatrudnienie:
- 12 inspiracji i przykładów pracy z komputerem
  9 inspiracji i przykładów z branży naukowej edukacyjnej szkoleniowej
- 10 inspiracji i przykładów jak ze swojej pasji, hobby uczynić źródło dochodu
- 12 inspiracji i przykładów małej produkcji, własnych produktów i rękodzieła
- 24 inspiracje i przykłady jak działać i zarabiać oferując usługi
- 10 inspiracji i przykładów jak zarabiać wynajmując maszyny, przedmioty i wszelkiego rodzaju sprzęt
-   8 inspiracji i przykładów jak zarobić na sprzątaniu czyli pozamiatane i zarobione!
-   5 inspiracji przykładów jak możesz prowadzić własny biznes czyli samemu lub współpracując
-   5 inspiracji, luźnych przykładów i podsumowanie serii 100 pomysłów
   
Do góry