2# 100 Pomysłów na pracę prosty biznes samozatrudnienie zarabianie

2022-06-23

W poprzednim filmiku podaliśmy wam 12 z całej serii 100 pomysłów na pracę, prosty biznes, samozatrudnienie czy pracę dodatkową.
Dziś przedstawiamy kolejne 9, tym razem z branży edukacyjnej, szkoleniowej i naukowej.
Po prostu.. dziel się wiedzą i zarabiaj gruby hajs!

Zacznijmy ogólnie od pomysłu 13-tego..

13.Szeroko pojęte doradztwo
Jeżeli posiadasz wiedzę z jakiejś dziedziny, logicznym jest że możesz komuś pomóc. Coraz więcej osób jest świadomych, że zatrudniając doradcę, ochroni ich to od popełnienia błędów, czasem przykrych długofalowych konsekwencji a tym samym zaoszczędzą sobie czas, nerwy i pieniądze!

14. Korepetycje Korepetycje on-line
Jest to świetny sposób na dorobienie, możesz zarówno udzielać korepetycji z np. języka obcego ale też zaoferować usługi odrabiania lekcji z dziećmi.
2-3 uczniów dziennie po 1h w cenie 50zł da Ci 150zł dniówki za 3h pracy
Korepetycje możesz udzielać u siebie w domu, dojeżdżać lub nawet online.
Dla Ciekawostki powiemy Wam że w Finlandii, zabronione jest udzielanie płatnych korepetycji, Jeśli uczeń potrzebuje dodatkowej pomocy w nauczaniu, to nauczyciel ma obowiązek jej udzielić…


Obejrzyj na YouTube


15. Własny blog, fanpage,  kanał na YouTube
Masz wiedzę którą chciałbyś się podzielić? Jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie lub chcesz pokazać swoją pasję. To biznes dla Ciebie, bądź cierpliwy a z czasem na pewno pojawią się pieniądze. W dzisiejszych czasach walutą i pieniądzem jest zainteresowanie i zwrócenie uwagi widza.

16. Pisanie książek, poradników, ebook’ów
Dziel się wiedzą i zarabiaj na tym pieniądze. Zrób porządny research, wykorzystaj swoje doświadczenie i zbierz wiedzę w kompendium. Na pewno w celach marketingowych konieczne jest tu stworzenie bloga i działalność w social mediach.  

17. Pisanie prac magisterskich
Może i zajęcie wątpliwe moralnie, ale jest na to duży popyt.
Miałem kolegę na studiach, który mechanikę budowli miał opanowaną w małym palcu. Można było u niego kupić projekt zaliczający przedmiot, tak ok. 50-70 stron samych obliczeń plus wykresy..
Stworzył on autorski algorytm liczący go, podstawiając tylko wartości zadane przez wykładowcę.. Wykonanie projektu zajmowało mu 2h, mi bo oczywiście nie kupiłem miesiąc.
O tym że na brak klientów, nawet wśród biednych studentów nie narzekał, chyba nie muszę Ci mówić… W miesiąc zarobił dobrą roczną pensję.

18. Doula
Czyli doradca dla kobiet w ciąży i tuż po porodzie. Radzi, towarzyszy i służy pomocą kobiecie w trudnych stresujących niepewnych dla niej dniach. Korzystanie z takiej specjalistki na pewno będzie lepsze niż czerpanie wiedzy na forach internetowych.

19. Nauka obsługi komputera czy telefonu
Co dla Ciebie jest proste, dla innych może być nie lada trudnością, zwłaszcza osób starszych. Czy wiesz, że z dotacji Unijnych jest organizowane przez różnego rodzaju instytucje mnóstwo tego typu kursów szkoleniowych zwłaszcza dla osób starszych.
 
20. Podłączenie i konfiguracja sprzętu elektronicznego w domu i doradztwo przy zakupie
Technologia tak idzie do przodu, że ciężko nadążyć. Człowiek nie może znać się na wszystkim. Sam mam już od 2lat nieskonfigurowane kino domowe z telewizorem, a gdyby ktoś jeszcze umożliwiłby mi obsługę tego z smartfona była by petarda.
 
21.Tłumaczenie tekstów na polski nawet bez znajomości języków obcych.
Tak to nie żart. Tak nie przesłyszeliście się. Wyszukiwarka Google a dokładnie translator ma obecnie skuteczność porównywalną do profesjonalnego tłumacza.
Dajesz ogłoszenie przykładowo na szwedzkiej stronie, że tłumaczysz teksty na polski. Przesłany tekst wrzucasz w translator, poprawiasz błędy stylistyczne typu: „Kali jeść, Kali pić” i odsyłasz klientowi, oczywiście z fakturką do zapłaty w euro.

Podsumowując, jeżeli masz wiedzę i dryg do przedsiębiorczości możesz ją sprzedać niejednokrotnie drożej niż w pracy na etacie. Dobrym przykładem są tu niestety kiepsko opłacani nauczyciele..

W następnym artykule podamy Ci pomysły jak z hobby i pasji uczynić źródło dochodu.
A odcinek kończymy cytatem Benjamina Franklina:
"Inwestowanie w wiedzę, zawsze przenosi największe zyski"
No i oczywiście staraj się
#starajsieopracepl

Spis artykułów 100 pomysłów na pracę prosty biznes samozatrudnienie:
- 12 inspiracji i przykładów pracy z komputerem
  9 inspiracji i przykładów z branży naukowej edukacyjnej szkoleniowej
- 10 inspiracji i przykładów jak ze swojej pasji, hobby uczynić źródło dochodu
- 12 inspiracji i przykładów małej produkcji, własnych produktów i rękodzieła
- 24 inspiracje i przykłady jak działać i zarabiać oferując usługi
- 10 inspiracji i przykładów jak zarabiać wynajmując maszyny, przedmioty i wszelkiego rodzaju sprzęt
-   8 inspiracji i przykładów jak zarobić na sprzątaniu czyli pozamiatane i zarobione!
-   5 inspiracji przykładów jak możesz prowadzić własny biznes czyli samemu lub współpracując
-   5 inspiracji, luźnych przykładów i podsumowanie serii 100 pomysłów
   
Do góry