Czas pracy w życiu

2020-09-06

Fajnie jeżeli zapoznałeś się z naszym postrzeganiem czym jest praca.
Jeżeli nie, zapraszamy do poczytania!  Znajdziesz go na naszej stronie oprace.pl link
Dziś skupmy się, policzmy i zobaczmy ile zajmuje nam „czysta praca”, gdy zarabiamy pieniądze i podlegamy pod kodeks pracy.  I od tego są średnie, statystyki i badania amerykańskich naukowców....

Ze statystykami i średnimi każdy z nas wie jak jest: Ty jesz ryż, ja mięso, kto inny kapustę i wychodzą nam gołąbki.. Ale powiedzmy że daje nam to jakiś pogląd na ogół.
Olejmy badania amerykańskich naukowców i spójrzmy na badania Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju z 2019. Jak my Polacy wypadamy na tle innych narodów ???
O Chinach Japonii nie będziemy mówić, bo w odniesieniu do pracy to roboty nie ludzie.. Spójrzmy bliżej, na naszych sąsiadów Niemców, przez kraje Unii Europejskiej a z ciekawości zobaczmy ile pracuje się w Meksyku i Kolumbii. Wybraliśmy te  kraje do infografiki ponieważ my Meksyk mamy na firmie co poniedziałek, a Kolumbia to ciekawostka.

WOW KOLUMBIA ! Średnio statystycznie 47,7 godzin/tydzień !!! Szacuneczek i współczucie.
Choć dygresyjnie nie ma co się dziwić, gdybyśmy mieli tyle "nieochrzczonej koki" (nie pozdrawiamy pracy dilerów)
szybko awansowalibyśmy w statystykach !!! My Polacy mimo to potrafimy ciężko pracować !!!
.....
Analizując infografikę z naszej strony łatwo dojść do wniosku, że te cztery godziny pracy więcej od krajów zachodu, może nie robią na nas wrażenia w perspektywie tygodnia, ale gdy w roku mamy więcej o ok.200 godzin w pracy to robi się z tego 26 roboczodniówek !!! Liczby nie kłamią !!! ilość tygodni pracujących w roku 2020 to 53 razy 4h wychodzi dokładnie 212h podzielić na ośmiogodzinny czas pracy, jak nic wychodzi 26 i pół dnia !!!
Ale żeby nie było tak pesymistycznie i ŁooooPanie jak to u nas w Polsce źle… Jest dobra informacja, nasza aktywność zawodowa kończy się i przechodzimy na emeryturę czasem nawet szybciej od krajów zachodu..
O czym w następnym wpisie o emeryturze....
Pozdrawiamy i Staraj się oprace !

Do góry